Ranč Úchozí - Extreme Trail Park

Extreme Trail vyžaduje, aby jezdec a kůň zdolávali stezku s dovedností a obratností bez ohledu na čas. Extreme Trail je založen na absolutní důvěře mezi koněm a jezdcem. Vyzývá oba, aby zdolávali překážky s technickou přesností a jemností. Stupně obtížnosti jsou navyšovány a nejobtížnější překážky jsou navrženy pro nejpokročilejší.

Extreme Trail je spojení jezdce a koně v jedno

Překážky vytvořené v Extreme Parku jsou zhuštěné do malého prostoru a navazují jedna na druhou. Tím vytvářejí extrémní podmínky, které byste nemohli v přírodě takto pohromadě potkat. Při pravidelném tréninku si vytvoříte se svým koněm takovou důvěru, že s Vámi půjde všude tam, kam ho povedete a bude věřit, že ho povedete vždy bezpečně.

Extreme Trail je vhodný pro každé plemeno a pro každého jezdce, který chce přesvědčit sebe i svého koně, že zvládnou zdolávat velké překážky na cestě. Není podstatné, jakému jezdeckému odvětví se věnujete, jak velké jsou Vaše zkušenosti, zda jste rekreační jezdci nebo profíci...

Začínáte s Extreme Trail? Pak je dobré vědět pár informací...

1. Doporučujeme před prvním tréninkem teoretickou průpravu přímo v Parku s trenérem nebo někým, kdo má v Extreme Trail Parku dostatečné zkušenosti.
2. První trénink dle přiježděnosti dvojice je možný jak ze sedla, tak na ruce.
3. Vždy se začíná na překážkách jednoduchých, na které navazují po zdárném překonání překážky náročnější. Není tedy vhodné se vrhnout rovnou třeba na padací most, když nemá koník zvládnuté přechody přes dřevěné mosty atd...
4. Každá překážka má více možností překonání, začíná se nejjednodušší cestou - dopředu za nosem... Při jistém zvládání tohoto základu se mohou postupně přidávat složitější varianty podle typu dané překážky.
5. První úspěšné překonání překážky při tréninku je dobré ještě 2x zopakovat pro ujištění, že nešlo o náhodu, až poté jít na překážku další. U některých překážek toto nemusí nutně platit. Pokud máte na překážce problém, doporučujeme konzultaci s trenérem či jeho pomoc při vyřešení situace pozitivním závěrem jak pro koně, tak pro jezdce.

Extreme Trail není jen o tréninku pro použití kdekoliv v jezdecké praxi, je to i nová soutěžní disciplína, ve které nerozhoduje ani věk ani to, zda a jakou máte licenci.

Kontakty pro ETP Ranč Úchozí:

Kamila Sedláčková (rezervace ETP pro individuální tréninky a termíny): sedlackova.kamila@volny.cz, tel.: 777 609 948